KONKURS KOLĘD I JASEŁEK
NOWOSOLSKICH ZERÓWEK

"Bóg się rodzi, moc truchleje", a... sześciolatki śpiewają kolędy.

Dnia 7 stycznia 2006 roku w naszej szkole odbył się konkurs kolęd i pastorałek śpiewanych przez nowosolskie zerówki.
Udział w konkursie zgłosiły prawie wszystkie przedszkola z Nowej Soli. Emocje towarzyszyły uczestnikom już od samego rana. Pierwsi kolędnicy zjawili się w szkole już około godziny 9.
Z upływem czasu przybywało podekscytowanych przedszkolaków i ich rodziców, również pełnych emocji. Klasy zapełniły się małymi artystami, ich rodzicami, paniami wychowawczyniami, strojami i rekwizytami. Przebieranie, ostatnie poprawki, powtórki, zdjęcia - tak upływały ostatnie minuty przed występem. O godzinie 10:00 rodzice udali się do auli, gdzie nastąpiło otwarcie imprezy i losowanie kolejności występów. Całość prowadziła nasza niezawodna pani Beata Szczepaniak.

Mali artyści dali wspaniały popis aktorstwa i umiejętności wokalnych. Rodzice i dziadkowie ogromnie przejęci cały czas fotografowali swoje pociechy. Wszyscy świetnie się bawili.

Przedszkole nr 5

Przedszkole nr 12

Przedszkole nr 7

Przedszkole nr 2

Przedszkole nr 1

Przedszkole nr 6

Przedszkole nr 11

Przedszkole nr 8

Punktem kulminacyjnym całego konkursu były obrady jury. Członkowie komisji mieli ciężki orzech do zgryzienia. Poziom występów był bardzo wysoki i mocno wyrównany. Po dłuższej chwili narad jury wróciło do auli, aby ogłosić wynik.

Pierwsze miejsce zajęło Przedszkole nr 12,
drugie - Przedszkole nr 2,
trzecie - Przedszkole nr 6,
a czwarte miejsce Przedszkole nr 5.

Otrzymały one wspaniałe nagrody w postaci DVD, dyplomów i wspaniałych piłek. Pozostałe przedszkola otrzymały wyróżnienia w postaci dyplomów i piłek. Wszystkie dzieci były bardzo szczęśliwe i zadowolone. Wszyscy dobrze się bawili i opuścili naszą szkołę z uśmiechem na ustach.

Małgorzata Kotkowiak