Informacje o labolatoriach ECDL

Certyfikowane Labolatorium szkoleniowo - egzaminacyjne ECDL w Nowej Soli

Osoba do kontaktu w sprawach ECDL:

pani Jolanta Pańczak (nauczycielka informatyki)
e-mail: psp1_panczak@wp.pl

Szkolenia informatyczne prowadzone w szkole:

W szkole prowadzone są zajęcia dotyczące podstawowych umiejętności obsługi komputera oraz oprogramowania do edycji tekstu oraz arkuszy kalkulacyjnych. Zajęcia prowadzone są dla wszystkich klas. W szkole działa również kółko informatyczne. Popołudniami w salach komputerowych odbywają się również bezpłatne zajęcia z obsługi komputera dla osób nie będących uczniami szkoły.

Ułatwienia dla osób niepełnosprawnych:

Niestety usytuowanie szkoły oraz jej wnętrze jest nieprzyjazne dla osób poruszających się na wózkach inwalidzkich. Modernizacja korytarzy szkolnych jest uzależniona od funduszy uzyskanych od nadzoru prowadzącego.
Dojazd wózka do sali komputerowej wymaga asysty drugiej osoby.

Egzaminatorzy ECDL będący nauczycielami w szkole:

Jolanta Pańczak, nauczycielka informatyki PL-E1936, ECDL-A PL-EA0187, PL-EEC0159

PREZENTACJA Laboratorium

Laboratorium znajduje się w Sali numer 20. Sala znajduje się na drugim piętrze w budynku, na lewo od schodów. Wymiary Sali to ok. 6x12 metrów. Na całej dłuższej ścianie sali znajdują się 4 okna wychodzące na zachodnią stronę. W przypadku słonecznych dni okna można zasłonić roletami wewnętrznymi. W Sali znajduje się 15 laptopów, po jednym na każdym stole. Minimalna odległość pomiędzy dwoma komputerami to ok. 1 metr. Stoły ustawione są w taki sposób aby zapewnić możliwość bezproblemowego przejścia do dowolnego stanowiska, bez utrudniania pracy osobom znajdującym się przy innych komputerach. W Sali znajduje się tablica do pisania (pisakami) oraz rzutnik podłączony do komputera na stanowisku nauczyciela. Sala wyposażona jest również w zaplecze gdzie znajdują się dodatkowe urządzenia takie jak skanery, drukarki i głośniki. Sala posiada połączenie z siecią Internet o szybkości 10 Mb/sekundę.

Zainstalowane oprogramowanie:

System operacyjny: Windows 7
Pakiet Microsoft Office 2007
Pakiet Open Office

Produkty ECDL z jakich prowadzane mają być egzaminy

ECDL Core
ECDL Start