WIZYTA UCZNIÓW W COTTBUS

W dniach 03.11-05.11.06r. uczniowie naszej szkoły gościli w Niemczech w Cottbus. Podczas pobytu realizowany był projekt pn. "Drzewo przyjaźni".

W piątek 03.11.06r Do Cottbus przyjechaliśmy ok. godz.12.00. Po ciepłym przywitaniu zaproszono nas do wspólnego pamiątkowego zdjęcia. Następnie dwoje niemieckich uczniów zaprezentowało nam swoją szkołę. Po obiedzie udaliśmy się na przejażdżkę po mieście starym zabytkowym tramwajem.
Wieczorem zmęczeni, ale pełni wrażeń udaliśmy się do przedszkola, w którym nocowaliśmy. Po rozpakowaniu się i kolacji przyszła do nas jedna z nauczycielek, z którą realizowaliśmy część projektu. Nasze zadanie polegało na ułożeniu własnego wiersza, który następnie naklejaliśmy na liść wycięty z kolorowego papieru.

W sobotę 04.11.06r. rano udaliśmy się do szkoły, gdzie razem z niemieckimi kolegami pisaliśmy w języku niemieckim życzenia dla swoich rodzin, przyjaciół, świata i siebie samych. Życzenia te wieszaliśmy potem na drzewku życzeń, które znajduje się na terenie tamtejszej szkoły.
Po ciężkiej dla nas, ale owocnej pracy zaproszono nas na kręgle. Niektórzy z nas w kręgle grali po raz pierwszy. Po obiedzie uczestniczyliśmy w doskonałej lekcji geografii, a mianowicie zaproszono nas do Planetarium. Po południu udane zakupy i powrót do przedszkola.
Wieczorem nauczyciele zorganizowali nam ciekawy gry i zabawy.

W niedzielę 05.11.06r. nastąpiło uroczyste posadzenie przed szkołą drzewa przyjaźni, na którym zawiesiliśmy nasze wiersze. Około godz. 10.00 nastąpiło pożegnanie i powrót do kraju.

Agnieszka Rolicz