KLASA VI A
Rok szkolny 2006/2007

wychowawca: mgr Jerzy Bandurowski

VI "a" - klasa, jak z pozoru każda inna, lecz w rzeczywistości to 25 indywidualności: 11 dziewcząt i 14 chłopców (nie licząc wychowawcy). Jej uczniowie uwielbiają wszelkiego rodzaju obowiązki szkolne (pomijając może tylko naukę), szczególnie rozkoszując się wesołym i beztroskim spędzaniem czasu na przerwach. Ale...Uwaga!...Potrafią również wykazywać się wspaniałymi inicjatywami i osiągnięciami, które owocują dobrymi ocenami i postrzeganiem klasy jako tej, która jak chce to potrafi. Są oni niczym peleton kolarski, gdzie wyraźnie na czele jest grupka intensywnie "pedałujących" liderów, dalej próbujący ich dogonić, co ambitniejsi kolarze, a peleton zamyka grupka ledwie nadążających za pozostałymi (chyba z braku sił) maruderów. Na szczęście nad tym, aby nie przestawali oni "pedałować" stale czuwa wychowawca klasy - pan Jerzy Bandurowski.

Bo nasza klasa to jakby rodzina:
        czternaście braci i jedenaście sióstr.
        Jakby dębina, jakby brzezina:
        czternaście dębów i jedenaście brzóz.
        Pod jednym dachem,
        przez wiele godzin jesteśmy razem,
        kto się pokłóci ten się pogodzi.
        U nas wiecznie radość i przyjaźń trwa.
        Wspólna jest praca i trud uczniowski,
        wspólna zabawa, i bieg, i skok,
        wspólne jest wszystko: radości, troski,
        i tak jest u nas przez cały rok.