O SKO
    Szkolne Kasy Oszczędności to największy i najstarszy w Polsce program edukacji finansowej. Jego historia sięga jeszcze lat 20-tych ubiegłego wieku. Od pokoleń zachęcamy najmłodszych do oszczędzania i zdobywania wiedzy z zakresu finansów. Obecnie to unikalne rozwiązanie w skali Europy, dostosowane do potrzeb polskich uczniów.

SZKOLNA KASA OSZCZĘDNOŚCI w naszej szkole działa od 2012 roku. Prowadzona jest pod patronatem banku PKO BP w Nowej Soli. Członkami są uczniowie klas I-VI.

Opiekunem SKO w naszej szkole jest pan Michał Sobociński
e-mail: psp1_sobocinski@wp.pl

DZIĘKI UDZIAŁOWI W PROGRAMIE TWOJE DZIECKO:

• nauczy się zarządzania finansami osobistymi
  • wyrobi w sobie nawyk świadomego oszczędzania
  • zdobędzie wiedzę na temat oszczędzania i roli pieniądza we współczesnym świecie
  • nabędzie praktyczne umiejętności z zakresu korzystania z usług bankowych.

NOWE SKO TO:

• dedykowana oferta produktowa dla szkół, rad rodziców oraz praktyczna nauka obsługi konta bankowego dla uczniów poniżej 13 roku życia,
  • komplet materiałów edukacyjnych dla nauczycieli, uczniów i rodziców,
  • bezpieczny, atrakcyjny graficznie, zrozumiały dla dzieci serwis bankowości internetowej.
  • legitymacja SKO dla dziecka stworzona na wzór karty płatniczej.

Aktualnie w programie Szkolnych Kas Oszczędności uczestniczy blisko 2000 szkół z całego kraju. W SKO oszczędza obecnie ok. 150 tysięcy dzieci, a oferta edukacyjna dociera do ponad 400 tysięcy uczniów.

JAK PRZYSTĄPIĆ DO PROGRAMU SKO?

• jeżeli szkoła podstawowa, w której uczy się Twoje dziecko, uczestniczy w programie Szkolnych Kas Oszczędności, skontaktuj się ze szkołą,
  • jeśli szkoła podstawowa, w której uczy sie Twoje dziecko, nie uczestniczy w programie Szkolnych Kas Oszczędności, przekaż taką informację do najbliższego oddziału PKO Banku Polskiego.

CO TO JEST SERWIS INTERNETOWY SKO?

Serwis internetowy SKO to jedyny w Polsce serwis bankowości internetowej dla dzieci. Jego nowoczesna i przyjazna forma sprawi, że Twoje dziecko:
  • nauczy się jak zarządzać kontem bankowym,
  • zobaczy, jak procentują jego pieniądze i będzie oszczędzać z przyjemnością.

Więcej informacji na stronie www.pkobp.pl/sko